Jesteś tu:  >  > Przetwarzanie tworzyw sztucznych

Przetwarzanie tworzyw sztucznych

Zasysanie wiórów tworzyw sztucznych

Powstające podczas obróbki przeciągaczem wióry tworzyw sztucznych (tworzywa termoplastyczne)są automatycznie zasysane z surówki i gromadzone w separatorze wstępnym. Przy zapełnieniu separatora materiał jest opróżniany poprzez koryto zsypowe do stojącego wózka. Moc ssania wytwarzana jest poprzez 11 kW agregat MaxVac Central. Urządzenie niezawodne w pracy 3-zmianowej / 6 dni w tygodniu.

 

 

* AGREGATY MaxVac CENTRAL
* SEPARATOR WSTĘPNY

 

Odpylanie przenośnika taśmowego

Proszek tworzywa sztucznego doprowadzany jest do procesu produkcyjnego za pomocą przenośnika taśmowego. Unoszący się przy zrzucie z przenośnika drobny pył jest w sposób ciągły zasysany poprzez stojący obok przenośnika odpylacz monobloc i odprowadzany. Wysokogatunkowe elementy filtracyjne odpowiadają klasie pyłu M pyły niebezpieczne dla zdrowia. Elementy te są ciągle oczyszczane sprężonym powietrzem

 

 


* MONOBLOC

 

 

 

Czyszczenie prasy ślimakowej

Aby czas przestoju prasy był jak najkrótszy , należy ją regularnie czyścić z granulatu, pyłu tworzyw sztucznych i z oleju hydraulicznego za pomocą urządzenia FS-216. Czyszczenie maszyny odbywa się w ramach konserwacji. Dodatkowy efekt to lepsza jakość produktu końcowego wynikająca z pracy czystymi maszynami i formami odlewniczymi.

* FS-216