Jesteś tu:  > O firmie

Prezentacja firmy


Wieland Lufttechnik jest od 1959 roku wiodącym producentem odkurzaczy przemysłowych, agregatów ssących
typu BlowVac montowanych na samochodach ciężarowych, stacjonarnych instalacji odkurzających, agregatów do podciśnieniowego transportu pneumatycznego i urządzeń odpylających.

Firma posiada nowoczesne zakłady produkcyjne wErlangen i Sulzbach-Rosenberg, obsługą klientów zajmują się agencje handlowe z głównymi siedzibami w Erlangen, Dresden i Oberhausen.
Obecnie firma zatrudnia ok. 150 pracowników.
We Francji znajduje się organizacja dystrybucyjna natomiast w USA, Afryce Południowej i Australii pracują licencjobiorcy.
Na terytorium Polski dystrybucją urządzeń, doradztwem oraz wykonawstwem usług zajmuje się firma GGK WIELAND Polska Sp. z o. o.

 

    
Instalacje odkurzające firmy Wieland są stosowane do rozwiązywania problemów , które bezpośrednio wpływają na poprawienie wydajności procesu produkcyjnego i warunków pracy:
* odciąganie pyłów powstających przy szlifowaniu, piłowaniu lub przy przesypywaniu materiałów sypkich
* czyszczenie maszyn, urządzeń i posadzek tzn. odciąganie wiórów, oleju, szlamu, kurzu
* szybkie czyszczenie narzędzi sterowanych ręcznie jak np. szlifierki
* transport próżniowy materiałów sypkich jak np. opróżnianie wagonów
* czyszczenie urządzeń produkcyjnych i transportujących w produkcji materiałów budowlanych i odprowadzanie materiału z powrotem do procesu produkcyjnego
* czyszczenie podłoża przy modernizacji posadzek i zakładu i odciąganie ziemi podczas otwierania kanałów zasilających do gazu, wody, elektryczności lub przy modernizacji kolei żelaznej.


Odkurzacze przemysłowe, instalacje odkurzające i odpylające jak również agregaty ssące montowane na samochodach ciężarowych znajdują zastosowanie prawie we wszystkich branżach przemysłowych.
Stosowane są w celu:
* ochrony pracowników przed pyłem i pozostałościami produkcyjnymi na stanowiskach pracy
* zagwarantowania wysokiej jakości urządzeń poprzez ich ciągłe odkurzanie/czyszczenie
* minimalizacji przestoju maszyn poprzez odkurzanie powstających przy produkcji odpadów
* nieszkodliwego dla środowiska usuwania pozostałości produkcyjnych i odzyskiwania materiałów


Odkurzacze przemysłowe mogą zasysać materiały sypkie, wióry i olej. W przemyśle metalowym podczas
czyszczenia frezarek olej jest oddzielany od cieczy, oczyszczony i odprowadzany z powrotem do maszyny.
Odpylacze stosowane są tam gdzie powstaje pył, ścier lub wióry.

Dla przemysłu chemicznego i firm usuwających odpady, firma Wieland dostarcza specjalne wykonania z ,,filtrami absolutnymi", które spełniają wszystkie wymagania prawne, dotyczące bezpiecznego odciągania i usuwania substancji toksycznych.Agregaty ssące montowane na samochodach ciężarowych wykorzystywane są przez firmy świadczące usługi czyszczenia przy usuwaniu zakłóceń spowodowanych materiałami sypkimi, do wykonywania zleceń na usuwanie materiałów oraz przy odzyskiwaniu materiałów. Agregaty ssące mogą zasysać ciecze i suchy materiał sypki do ponad 200 m, np. przy zerwaniu przenośnika kubełkowego w przemyśle cementowym, i przedmuchiwać odciągnięty materiał do silosu, lub przedmuchiwać żwir przy pokryciach dachowych na wysokość ponad 50 m.

Agregaty ssące montowane na samochodach ciężarowych i stacjonarne urządzenia do
transportu ssącego stosowane są w cementowniach, stalowniach i rafineriach do czyszczenia maszyn i odzyskiwania materiałów. Dla elektrowni, kruszarek węgla i innych obszarów zagrożonych wybuchem, dostarczane są urządzenia zabezpieczone przed wybuchem , które w przypadku eksplozji pochłaniają powstające ciśnienie bez uszkodzenia urządzeń.