Jesteś tu:  >  > Przemysł tekstylny

Przemysł tekstylny

 
 


 

Wieland Lufttechnik posiada odkurzacze przemysłowe i stacjonarne instalacje specjalne dla przemysłu tekstylnego.

Praca przebiega podobnie jak w innych branżach ręczne czyszczenie maszyn i urządzeń za pomocą węża ssącego i ssawy ale materiał tekstylny zachowuje się inaczej niż materiał zasysany w innych branżach. Włókna tekstylne z jednej strony są bardzo lekkie i mocno przylegają ale z drugiej strony mogą się sprężać.

Przy konwencjonalnych odkurzaczach nie sprężony materiał odzielany jest w zbiorniku. Ponieważ nie sprężony materiał tekstylny zajmuje dużo miejsca, to zbiornik jest bardzo szybko zapełniony. Poza tym włókna osadzają się pomiędzy kieszeniami filtracyjnymi filtra głównego lub w zakładkach filtra patronowego i trudno je stamtąd usunąć. W rezultacie urządzenie po krótkim czasie nie nadaje się do użytku.

Przy odkurzaczach tekstylnych i stacjonarnych separatorach tekstylnych firmy Wieland Lufttechnik materiał włóknisty jest sprężany w specjalnym worku podczas odkurzania. Do 80 litrowych worków odkurzacza IS-30 T mieści się np. 250 litrów nie sprężonych włókien bawełnianych. Worki filtracyjne można wyjmować z urządzenia i opróżniać. Urządzenie można wyłożyć również jednorazowymi workami papierowymi lub polietylenowymi, w które materiał pakowany jest automatycznie i następnie usuwany. Urządzenia te nie posiadają żadnych filtrów kieszeniowych lub zakładek w których mogłyby się osadzać włókna. Stacjonarne separatory filtracyjne pakują zassany materiał do 1000 litrowych worków lub opróżniają do zbiorników lub pras.

Urządzenia mogą być dostarczane z ochroną przeciwwybuchową wg ATEX lub przeciwzapalną.

 

 


  - ( Videoclip - 1,41 Mb )
Zastosowanie agregatu MaxVac Central 110 i separatora Tex-1000 )