Jesteś tu:  >  > 20
System odkurzania do papieru i pyłu papierowego.

Firma posiadająca młyn do tektury o rocznej wydajności 615 000 ton (jeden z największych w Europie) szukała scentralizowanego systemu odkurzania do pobierania papieru i pyłu papierowego.

W Wieland rozwiązaliśmy ten problem poprzez opracowanie szczególnej konfiguracji filtru, które są odpowiednie do opisanego materiału. System odkurzania o łącznej długości 440 m zawiera zawory wlotowe w liczbie 58 szt wchodzi w skład zakresu dostawy. Najdłuższa linia ssąca rozciąga się 115 metrów w poziomie i pionie do 6 metrów w górę.
 
Nawet osiem zaworów klapowych z przyłączami węża
o średnicy 50 mm może być otwarte w tym samym czasie.
Zgodnie ustaleniami ekspertów od akustyki poziom na szum hałasu na wylocie powietrza dach, miał być ograniczony do bardzo niskiego poziomu 69 dB (A). Ponadto, system odkurzani jest w pełni zgodny z odpowiednimi wymogami dla ochrony przeciwpożarowej i przeciwwybuchowej. 

Firma Wieland dostarczyła scentralizowany system składającego się
z agregatu model KS-370 P wraz ze separatorem z filtrem Model VF 1000 FA 9 / S. Ten specjalnie zaprojektowany system jest odpowiedni zarówno dla drobnego pyłu.
Z jednej strony papier i pył papierowy potrzebuje system filtrów o wysokiej skuteczności separacji i bardzo skuteczny system czyszczenia filtra. Z drugiej strony makulatura ma tendencję do osiadania pomiędzy elementami filtra z filtrem kieszeniowym i może zapychać filtr.

Nasz klient określił bardzo wysokie wymagania w zakresie wydajności ssania i filtra. Ponadto kilka podstawowych warunków, takich jak hałas, ochrona przeciwpożarowa
i przeciwwybuchowa zostały spełnione.
Ze względu na unikalny system modułowy zaoferowaliśmy montaż sprawdzonych poszczególnych komponentów wchodzących w skład produkcji seryjnej. Firma Wieland była w stanie dostarczyć kompletny system spełniający wysokie wymagania naszych klientów.