Jesteś tu:  >  > 19
Odkurzanie przemysłowe tworzyw półpłynnych

FA-450 odkurzanie przemysłowe tworzyw półpłynnych.


Do usuwania smarów w przemyśle stosuje się różne metody
(np. dysze wysokiego ciśnienia).
Niestety smar po usunięciu
z urządzenia jest bardzo trudny w obsłudze i musi być usuwany
w późniejszym czasie.

Osie i koła pociągu są serwisowane w warsztatach kolejowych.
Po otwarciu panewki i po usunięciu smaru łożyska kulkowego smar jest odkurzony. Następnie, po oczyszczeniu za pomocą pralni przemysłowej, smar jest opróżniany za pomocą siły podciśnienia.


Odkurzany jest nawet bardzo gęsty materiał. Nie istnieje ryzyko powstania zatorów. Można odkurzać z odległości do 50 metrów w poziomie i 8 m pionowo w górę za pomocą są węży ssących o średnicy 50 mm.

Model FA-450 jest w stanie poradzić sobie z innymi rodzajami ciekłych lub  półpłynnych materiałów. W ostatnim czasie, firma Wieland dostarczyła kilka odkurzaczy do zakładów przetwórczych błota w celach leczniczych. Podobnie jak wszystkie lepkie i półpłynne materiały, muł jest nie tylko trudny do odkurzania, ale również trudny do rozładowania. 


Model FA-450 rozwiązuje te problemy dzięki posiadaniu dwóch specyficznych cech technicznych: wysokiego podciśnienia oraz pneumatycznie tłoku.

Opisana jednostka jest kolejnym dowodem zdolności firmy Wieland do utrzymania pozycji lidera technologicznego w dziedzinie odkurzania przemysłowego tworząc konkretne rozwiązania dostosowane do potrzeb.

 

W tym celu, firma Wieland opracowała system odkurzania.

Model FA-450 jest w stanie nie tylko odkurzyć smar przy użyciu wysokiego podciśnienia, ale również potrafi go oczyścić w najbardziej skuteczny sposób.

Konwencjonalne systemy odkurzania ze stożkowymi lub wymiennymi pojemnikami mają problemu, jak wydostać bardzo gęsty smar z pojemnika zbierającego.

Firma Wieland rozwiązała ten problem za pomocą cylindrów pneumatycznych, które wyciskają smar na zewnątrz pojemników. Następnie, smar jest pobierany przez firmy zajmujące się utylizacją olejów.

Odkurzanie za pomocą jednostek przemysłowych model FA 450, może być wykonywane na różne sposoby. Wykorzystując moc agregatu 7,5 kW generowane jest podciśnienie w wysokości do 700 mbar (70% próżni).