Jesteś tu:  >  > 16
Odkurzanie obszarów magazynowych w elektrownia zasilanej biomasą

Elektrownia zasilana biomasą

Właściciele nowo wybudowanej elektrownia zasilanej biomasą szukali urządzenia do odkurzania obszarów magazynowych.

Jednostka TEX-200 oddziela odkurzany materiał od przepływającego powietrza. Urządzenie do pneumatycznego czyszczenia filtra AirShock® jest aktywowane ręcznie w trakcie odkurzania. Dodatkowe filtry bezpieczeństwa chronią urządzenie przed drobnymi pyłami. Po wyłączeniu odkurzacza, można go opróżnić poprzez otwarcie pojemników lub poprzez załadowanie 200 litrowych worków PE. W związku z tym urządzenie WasteVac jest wyposażone w urządzenie przytrzymujące worki polietylenowe.

Suchy miał i kawałki folii w trakcie transportu dźwigiem do windy cieplnej w magazynie przechowywania biomasy. 

 

Przekazany odkurzacz został zoptymalizowany zgodnie z wymaganiami klienta. Zgodnie z przedstawionymi wymaganiami dostarczyliśmy wystarczająco mocny odkurzacz w konkurencyjnej cenie.

Wykorzystywany materiał charakteryzuje się wysokim ryzykiem palności i musi być regularnie usuwany. Po analizie wymagań klienta, zaproponowaliśmy urządzenie WasteVac 200-110 umożliwiające odkurzanie i filtrowanie stacjonarne. Jednostka składa się odkurzacza stacjonarnego MaxVac Central 110 połączonego z jednostką filtracyjną TEX-200 wyposażoną w system AirShock® przeznaczony do czyszczenia filtra. Zamontowany filtr jest zaprojektowany do stosowania dla lekkich materiałów i zapewnia optymalne właściwości filtracyjne odkurzanego materiału. W urządzeniu TEX-200 odkurzany suchy materiał jest ściskany w wyniku podciśnienia w urządzeniu ssącym.

Ocynkowany rurociąg o łącznej długości 121 metrów, również wchodzi w zakres zamówienia. Najdłuższa odległość odkurzania wynosi 62 metry w poziome i 8 metrów pionowo w górę. Instalacja posiada 10 zaworów wlotowych.