Jesteś tu:  >  > 15
Instalcja centralnego odkurzania KS-220 P, FiltroJet 8Conic 500

Czyszczenie zakładu wyrobów węglowych i grafitowych 

 

 

 

 

Wiodący producent wyrobów węglowych i grafitowych, włókien węglowych i materiałów kompozytowych do zastosowań przemysłowych musiał rozwiązać problem czyszczenia podłogi oraz urządzeń wykorzystywanych do produkcji. Długo poszukiwał rozwiązania, aby usuniąć suchy piasek kwarcowy oraz kurz z używanych maszyn i urządzeń.

Zaproponowaliśmy zastosowanie odkurzacza stacjonarnego wraz system rurowym. Ponadto, klient potrzebował, aby jednostka była opróżniana
w miejscu produkcji. Po intensywnej analizie technicznej na miejscu, dostarczyliśmy model stacjonarny KS-220 P (22 kW) wraz z separatorem typu FiltroJet 8Conic 500, który spełnił idealnie oczekiwania klienta.

 

Aby odkurzyć materiał, operatorzy używają węży ssących o średnicy DN 60 oraz węży ssących o długości 10 m. Odkurzany materiał jest oddzielony od strumienia powietrza w separatorze filtra, a następnie odprowadzany pneumatycznie do BigBaga. Elementy filtracyjne są oczyszczane w sposób ciągły w czasie odkurzania.

Wykorzystywane urządzenie odpowiada klasie pyłu M zgodnie z
EN 60335-2-69. Jednostka sluży do obsługi suchych pyłów i może bezpiecznie filtrować i odprowadzać pyły odpowiadające klasie pyłu M zgodnie z EN 60335-2-69.